Recycle: een duurzame, rendabele toevoeging voor maximale eiwitbenutting uit weidegras
Specialist Bart Kistemaker over zijn weidegras-aanpak
Goed benut eiwit uit weidegras is goud waard – zeker nu mestafvoer steeds meer aandacht vraagt. Met RECYCLE, een mengsel van plantextracten, verbeter je de penswerking, verhoog je het melkeiwitgehalte en verlaag je het ureum. Het resultaat? Meer melk, duurzamer produceren én een beter rendement. Bart Kistemaker deelt zijn ervaring.

Met RECYCLE verbeter je de penswerking en benut je eiwit uit weidegras optimaal
Dankzij deze unieke mix van plantextracten wordt er meer melk geproduceerd, is er een verhoging van het melk eiwitgehalte, en verlaag je het ureum, met een duurzamer rendement als resultaat.
RECYCLE heeft een aangename kruidige geur, en is verwerkt in verschillende krachtvoersoorten uit ons weideassortiment. Daarnaast kan het eenvoudig worden toegepast in rundveecorrectiemeel (RUCOM) voor gebruik aan het voerhek.
WAAROM KIEZEN VOOR RECYCLE:
- Melk per koe per dag
- Melkeiwit gehalte
- Melkureum
- Eiwitbenutting
Recycle ervaring van onze specialist Bart Kistemaker
Vanaf het begin ben ik betrokken geweest bij de toepassing van Recycle. Inmiddels adviseer ik om altijd Recycle toe te voegen aan het rantsoen bij minimale opname van 6 kg ds weidegras. Het rendement van het product is altijd goed.
Daarnaast zet ik veel de broksoorten PUUR en OPTIMIX in. Beide broksoorten zijn van hoge kwaliteit en lekker om te melken naast vers gras! Door de samenstelling zijn ze rustig verteerbaar en komt de energie geleidelijk vrij over de dag. Dat combineert goed met Recycle!
We streven naast een goede melkproductie en gezonde koeien naar een zo laag mogelijk ureum getal. Hier worden we steeds beter in. Het lukt bij sommige klanten zonder krachtvoersuppletie te halen met alleen weidegras en Recycle. Dit biedt veel perspectief voor andere klanten om hiermee de heersende mestafvoer te verlagen.
Mijn advies: probeer het eens!
Meer over RECYCLE
Over de auteur

Bart Kistemaker