Bezoek één van de Ruwvoerdagen deze zomer 2025!

30 april 2025
-
2 minuten

Deze zomer staan de Ruwvoerdagen weer op stapel. Er staan er maar liefst vijf gepland door heel het land. Allen inclusief optie spuitlicentie Teelt!

Bij de boer

Zet de data alvast in jullie agenda!



24 juni: T.S. Oldenburger in Grootegast

26 juni: CV Smit in Hensbroek

3 juli: Keijzer D.A. VOF in Gorinchem

10 juli: Melkveehouderijbedrijf De Juliushoeve in Kamperveen

28 augustus: Melkveebedrijf Kant in Klundert

 

Meer melk uit eigen ruwvoer.

Optimalisatie van de ruwvoerteelt om meer melk uit eigen ruwvoer te halen! Je krijgt als melkveehouder inzicht en praktische tips van specialisten over bodem, bemesting en teelt. Goed inkuilmanagement en conservering van het ruwvoer zijn daarbij belangrijke factoren.

De veehouder op locatie deelt ook zijn ervaringen en inzichten, je krijgt een kijkje achter de staldeuren. En de mogelijkheid om je spuitlicentie* Teelt te verlengen!

 

Bekijk hieronder het volledige programma

 

Volg de 4 rondo’s


Van ruwvoer tot melk
In deze rondo gaan we in op hoe we met het gewonnen en nog te winnen ruwvoer van 2025 tot een optimale productie kunnen komen. 70% procent van wat de koe eet is ruwvoer. En daarom is een goede kwaliteit en opname van wezenlijk belang. 
Een passende aanvulling met krachtvoer, grondstof en bijproducten zorgt voor een goede melkproductie en hoge gehaltes.


Ga het veld in!
Ga mee het veld in en leer hoe je elk seizoen de kwaliteit van je grasland beoordeelt. Met een goed inzicht in de eigenschappen van je percelen en de staat van je grasland, ben je beter voorbereid op toekomstige uitdagingen. Een duidelijke jaarplanning is daarbij onmisbaar. Hoe pak je dat slim en praktisch aan? Tijdens deze rondo delen de grasspecialisten van Barenbrug hun kennis en ervaring met jou.     


Bodem en bemesting 
De bodem is van groot belang. De juiste zuurgraad (pH) en ontwatering plus een goede organische stof zorgen voor goed bodemleven.
De belangrijkste meststof is eigen drijfmest; de verdeling ervan en wijze van aanwenden.
Wij praten jullie graag hierover bij tijdens deze workshop.
Daarnaast delen we de resultaten van diverse bemestingsprojecten van afgelopen en dit jaar met jullie.


Inzet Spotspray techniek en gewasbescherming
Gewasbeschermingsmiddelen zijn soms nodig. De deskundigen van Van Iperen praten jullie bij over het gebruik van de juiste middelen. In het bijzonder gaan we in op de toepassing van de Spotspray techniek. Met een camera op de spuit doseren ze het middel; daardoor bereik je een aanzienlijke reductie ervan.
Verder bekijken we het grasbestand en beoordelen we de grassen. Met name veel oppervlakkig wortelende grassen in een perceel hebben een matige opbrengst potentie; zeker onder droge omstandigheden. Een goede maaimanagement is van belang om de gewenste kwaliteit kuilgras onder het plastic te krijgen.

 

De Melkveehouders delen hun ervaringen en inzichten. En je krijgt een kijkje achter de staldeuren!
En er is de mogelijkheid om gelijk je spuitlicentie Teelt te verlengen!

We zie je graag op één van de Ruwvoerdagen.

 

Aanmelden start binnenkort